Statybinės plėvelės, juostos
Pasirinkite plėvelės tipą:
Specialistas pataria
Statybinės plėvelės yra svarbus komponentas šiuolaikinėje statyboje. Kuriamos įvairios medžiagos įvairiems poreikiams, mat skirtingais atvejais plėvelė turi kvėpuoti, praleisti garus, blokuoti juos, saugoti nuo išorės poveikio, mechaninio pažeidimo. Plėvelės naudojamos nuo aukščiausio stogo taško, iki konstrukcijų po žeme.
Dažniausiai pasitaikanti daugiasluoksnė stogo konstrukcija:
• Garo izoliacinė plėvelė;
• Šilumos izoliacija mineralinės vatos pavidalu;
• Difuzinė kvėpuojanti stogo plėvelė;
• Stogo danga.
Jei pastogėje planuojama įrengti šildoma patalpa, stogo konstrukcija turi būti apšiltinta. Šiuolaikiniame stoge šiltinamasis sluoksnis darosi vis storesnis, tačiau svarbu tai, kad net ir šiek tiek sudrėkus mineralinei vatai, jos šilumos izoliacinės savybės labai pablogėja. Drėgmė gali patekti garų pavidalu iš patalpų, atmosferos kritulių, nuo susidarančio kondensato dėl staigių temperatūrų pokyčių. Kad šilumos izoliacinis sluoksnis atliktų savo funkciją, iš abiejų pusių jis turi būti pilnai apsaugotas. Patalpos pusėje po mineraline vata įrengta garo izoliacinė plėvelė, kuri saugo nuo patalpoje esančios drėgmės. Virš šilumos izoliacinio sluoksnio klojamos difuzinės plėvelės, kurios saugo nuo atmosferos kritulių, vėjo, tuo pačiu jo praleidžia vatoje susikaupusius vandens garus.
Jeigu šildomos patalpos po stogu nėra numatytos, dažniausiai renkamasi šiltinti perdangą, ir tokiu atveju po stogo danga dažniausiai montuojama mažo garų pralaidumo antikondensacinė plėvelė.
Vėjo izoliacinės plėvelės atlieka panašią funkciją, kaip ir difuzinės plėvelės, kadangi konstrukcijos viduje susikaupę vandens garai išgarinami. Sienoms skirta membrana kontroliuoja vandens patekimą į fasado šilumos izoliacinius sluoksnius iš išorės ir nukreipia vandenį žemyn link tinkamai įrengtos drenažo sistemos.
Apart aukščiau paminėtų plėvelių, statybose naudojami ir kiti gaminiai. Liejant betono grindis prireiks grindų izoliacinės plėvelės, geomembranos – šiltinant ir hidroizoliuojant pamatus, įrengiant žaliuosius stogus, rūsius, stovėjimo aikšteles, kasant tvenkinius. Asortimente rasite geotekstilės vejų, drenažo įrengimui, sluoksnių atskyrimui.
Įvairios apsauginės plėvelės uždengs džiūstantį betoną, pastolius, saugos daiktus ir kitokius jautrius paviršius nuo statybų metu kylančių dulkių, drėgmės.
Statybos techninis reglamentas
Ištrauka iš STR 2.04.01:2018 Pastatų atitvaros. Sienos, stogai, langai ir išorinės įėjimo durys.
64. Projektuojant ir įrengiant šlaitinių stogų konstrukcijas, būtina įvertinti šių stogo konstrukcijų sluoksnių panaudojimą:
64.1. garus izoliuojančio sluoksnio;
64.2. termoizoliacinio sluoksnio;
64.3. vėjui nelaidaus sluoksnio;
64.4. vėdinamo oro sluoksnio;
64.5. hidroizoliacinio sluoksnio;
64.6. šlaitinio stogo dangos pakloto;
64.7. šlaitinio stogo dangos.
Atsižvelgiant į stogo konstrukcijas ir panaudotus statybos produktus gali būti įrengiami visi 64.1–64.7 papunkčiuose minimi ir kiti būtini, bet 64.1–64.7 papunkčiuose nepaminėti sluoksniai arba gali būti įrengiami atskirų sluoksnių deriniai. Jeigu garus izoliuojantis sluoksnis neįrengiamas, numatomi konstrukciniai sprendimai, užtikrinantys stogo vidinių sluoksnių sandarumą, kad dėl susidarančių oro slėgių skirtumų tarp patalpų ir išorės į termoizoliacinių sluoksnių vidų nepatektų šiltas patalpų oras.