Stoglangiai stogo langai stoglangis kaina stoglangiu stoglangio palepes laiptai kainos montavimas
e-STOGDENGIAI specializuota parduotuvė internete. Prekių pristatymas visoje Lietuvoje. Taupyk laiką ir pinigus!  
  Pagrindinis puslapis   Svetaines struktūra   Išsiųsti el.laišką        
 Kontaktai   |   Kainininkas   |   Paslaugos   |   Projektai   |   Darbas   |   Partneriai     
Ekspozicija
Plieninė danga
Keraminė danga
Betoninė danga
Beasbestis šiferis
Stogo plėvelės
Lietaus nuvedimas
Stogo langai
Fakro
Velux
Roto
Statybinė mediena
Kaminų sistemos

Stoglangiai, stogo langai, palėpės laiptai

 

Stogo langai stoglangiai kaina

 

Tikslias kainas rasite specializuotoje internetinėje parduotuvėje  www.e-stogdengiai.lt

Spauskite nuorodą  www.e-stogdengiai.lt  Stoglangiai

 

 Fakro     Stoglangiai stogo langai stoglangis kaina stoglangiu stoglangio palepes laiptai kainos montavimasVelux     Stoglangiai stogo langai stoglangis kaina stoglangiu stoglangio palepes laiptai kainos montavimasRoto     Stoglangiai stogo langai stoglangis kaina stoglangiu stoglangio palepes laiptai kainos montavimas


Stoglangiai - kaip išvengti klaidų

 

Daugeliui žmonių, nutarusių pertvarkyti savo palėpę, stogo langai tampa natūralios šviesos ir vėdinimo šaltiniu. Anksčiau mansardos tipo langas buvo dominuojantis palėpės požymis, tačiau šiandien jį pralenkė stoglangiai. Jų modernus dizainas ir lengvas įstatymas leidžia patenkinti šiuolaikinių klientų reikalavimus. Interjeras su stogo langais paprastai yra šviesesnis ir sveikesnis nei palėpės su mansardos tipo langais.

Pasirinkti optimalų stogo lango aukštį

Stoglangiai smarkiai skiriasi tiek kokybe, tiek savo funkcijomis. Pavyzdžiui, vieni stogo langai yra atidaromi iš apačios, kiti - iš viršaus. Stogo langas, atidaromas su rankena apačioje, turi būti aukštesnėje padėtyje, kad žmogui būtų patogiau atidaryti. Tačiau tai reiškia, kad žmogus matys ribotą vaizdą ir turės atitinkamai mažesnį kontaktą su išore. Kambariai, kuriuose stoglangiai įstatyti per aukštai - uždari. Nereikia ir sakyti, kokia apgailėtina yra tokia padėtis, nes būtent palėpė turi suteikti geriausią vaizdą.

Stogo langus, kurie yra atidaromi viršuje, reikia įstatyti žemiau, kad būtų lengva juos atidarinėti. Jei pasirinksite tinkamo ilgio stogo langus ir įstatysite juos taip, kad viršutinis rėmas būtų apytikriai 2 m aukštyje virš grindų, juos bus lengva atidarinėti, pro juos matysite optimalų vaizdą. Baldus galėsite statyti po stoglangiu, jie netrukdys jo atidarinėti.

Stogo langų plotas

Galima paminėti kelias priežastis, kodėl kambariai palėpėse atrodo skirtingai. Viena iš priežasčių yra ta, kad tik vienas ir per mažas stoglangis buvo pasirinktas. Stoglangiai dėl jų pasvirimo įleidžia daugiau šviesos nei vertikalūs langai ar mansardos tipo langai. Tačiau vis tiek dar reikia atsižvelgti į kambario dydį ir paskirtį. Vieno ar dviejų stogo langų pakanka vidutinio dydžio kambariui, kad į jį patektų pakankamai šviesos. Paprastai kambario langų stiklo plotas turėtų sudaryti apie 7-10% viso grindų ploto, t.y. 20 m2 ploto kambarys turėtų turėti langus, kurių bendras stiklo plotas siektų 1,7 m2. Čia turimas galvoje minimumas, ir jei palėpėje įrengtas kambarys yra miegamasis arba vonios kambarys, tokio langų ploto pakaktų. Tačiau jei palėpė bus naudojama kaip gyvenamasis kambarys, reikėtų pasirinkti daugiau stogo langų arba stoglangiai turėtų būti didesni. Kita priežastis, kodėl gyvenamas kambarys atrodo niūrus, gali būti ta, kad stoglangiai įstatyti per aukštai.

Stoglangiai - kaip išvengti klaidų

Į kokius pagrindinius dalykus reikia atsižvelgti planuojant palėpės pertvarkymą?

· Atsižvelkite į stoglangio izoliaciją ir netaupykite stoglangių kokybės ir skaičiaus sąskaita.

· Įsitikinkite, kad jūsų pasirinktus stogo langus bus lengva atidarinėti ir valyti.

· Įsitikinkite, kad stoglangiai būtų sandarūs, pagaminti iš kokybiškos medienos, kuri garantuotų stabilumą ir ilgą tarnavimo laiką.

· Ištirkite rinkoje siūlomus stogo langus ir pasirinkite tik pačius geriausius. Stoglangiai turi funkcionuoti taip pat, kaip ir įprastiniai langai, tačiau jie turi atlaikyti dar daugiau: tiesioginius saulės spindulius, tiesioginį lietaus, sniego ir šerkšno poveikį. Nėra sudėtinga įstatyti stogo langą, tačiau brangu jį keisti praėjus tik keleriems metams.

· Visada gerai pasirinkite stogo lango vietą.

Gyvenamajame kambaryje įstatykite daugiau langų nei miegamajame, ir įstatykite juos, pavyzdžiui, grupėmis, kad interjeras būtų įdomesnis. Jei manote, kad vasarą bus problemų dėl karščio, stoglangiams pritaikykite markizes. Kai kurios firmos siūlo markizes, gaminamas iš tinklelio, o tai leidžia matyti vaizdą net pro nuleistas markizes.

Reikalaukite aptarnavimo

Prieš pirkdami stogo langus, išsiaiškinkite, ar jūsų pasirinkta bendrovė teikia aptarnavimo po pardavimo paslaugas. Niekada negalite žinoti, kas gali atsitikti, todėl naudinga žinoti, kad pakanka telefono skambučio, ir įmonė atsiųs specialistą, kuris išspręs jums kilusią problemą.

Jei laikysitės šių kelių taisyklių ir atsižvelgsite į mūsų patarimus, jūsų palėpė bus pati patraukliausia ir patogiausia vieta jūsų namuose.

Kaupiasi drėgmė

Taupant šilumą svarbu gerai ir reguliariai vėdinti patalpas. Šiuolaikiniame būste dėl įprastinės buitinės veiklos ypač greit vyksta drėgmės kondensacija. Drėgmė išlieka gerai izoliuotame būste. Kadangi šiltas oras, o kartu ir drėgmė kyla į viršų, natūralu, kad drėgmės perteklius susikaupia palėpėse ir kondensuojasi ant šalčiausio paviršiaus būste - lango stiklo.

Kondensacija - tai pavojaus signalas, rodantis, jog klimatas patalpoje per drėgnas. Drėgmę galima sumažinti reguliariai vėdinant būstą ir pakankamai jį šildant.

Kaip išvengti kondensato ant stoglangių:

1) drėgmės susidarymo galimybių ribojimas;

2) vėdinimas;

3) temperatūros kėlimas patalpoje (rekomenduojama ne mažiau kaip +20oC);

4) tinkamas šilumos prietaisų įrengimas (rekomenduojama montuoti po langais).

Vėdinti trumpai

Kad vėdindami iššvaistytume mažiau šilumos, kambarius patartina vėdinti trumpai, tada orui pasikeičiant patalpoje sienos ir baldai neatvėsta. Trumpesnis, bet dažnesnis kasdienis vėdinimas bus žymiai efektyvesnis, nei vėdinant retai, bet ilgai. Žinoma, idealu įrengti oro vėdinimo sistemą su rekuperacija. Tokiu būdu gerokai sumažinami šilumos nuostoliai.

Šilumos prietaisus, pvz., radiatorius, geriausiai įrengti po stogo langu. Tada šilto oro srovės pasieks visą stiklo paviršių. Temperatūra lango viduje pakyla, ir tuo sumažinamas kondensacijos kiekis.

Svarbu - vidinė apdaila

Nustatyta, kad idealiausia vidinė stoglangio apdaila yra, kai lango apačia vertikali grindų plokštumai, o viršus - horizontalus jai. Grotelės virš radiatoriaus ar tarpas orui užtikrina lango vėdinimą, jei palangė įmontuota žemiau lango.

Stoglangiai, stogo langai

 

Jau įpratome stebėti atgyjančias namų pastoges, prestižiniai butai, įrengti palėpėse, irgi tapo kasdienybe. Tačiau ir tokioje, rodos, visiškai įprastoje srityje kaip palėpių erdvės apšvietimas išsiskiria įvairūs vartotojų poreikiai, architektų sprendimai ir pačių stogų konstrukcinės ar vizualiosios estetinės ypatybės. Kiekvienu atveju reikia individualaus sprendimo ir stoglangiai padarys palėpę šviesesnę ir jaukesnę.

Įmontavus stogo langą patalpos atrodys visiškai kitaip. Apskaičiuota, kad stoglangiai įleidžia šviesos 40 proc. daugiau, negu vertikalūs langai. Stoglangiai sumontuojami gerokai greičiau ir jų įrengimui reikia mažiau medžiagų negu tipiniam vertikaliam langui; stoglangiai projektuoti taip, kad bet kokiu oru žmogus galėtų stebėti lauką, o mansardoje būtų šilta ir jauku. Net uždarius stogo langą, patalpos vėdinamos. Aukštai sumontuoti stoglangiai tarnauja ir kaip papildomas šviesos šaltinis prie pat lubų.

Taisyklingai sumontavus stogo langą, patalpose niekada nebus per daug drėgmės, jos nepriplėks. Atidarytas stogo langas sukuria du oro srautus: įeinantį ir išeinantį. Dėl tokio perskyrimo srautai nesusimaišo, todėl patalpų vėdinimas gerokai veiksmingesnis. Su vertikaliais langais toks efektas pasiekiamas tik sukūrus skersvėjį.

Svarbiausia - teisingai apskaičiuoti stoglangių skaičių ir optimalų išdėstymo aukštį. Pasirenkant stogo langų skaičių, būtina nepamiršti, kad stiklinamas plotas turi sudaryti ne mažiau kaip 10 proc. patalpos ploto (grindų paviršiaus), tada patalpos apšvietimas bus optimalus. Daug priklauso ir nuo vieno ar kito kambario paskirties.

Palėpės stoglangiai pateikiami standartinių dydžių. Stogo lango plotis siejamas su atstumu tarp gegnių. Jis turi būti 4 ar 6 cm didesnis, negu stogo lango rėmo plotis. Stoglangio apatinė apdaila turi būti vertikali, o viršutinė - horizontali. Tada per stoglangį sklindančios šviesos ir pratekančios šilumos srauto pasiskirstymas bus optimaliausias. Po stogo langu reikėtų pastatyti šilumos šaltinį, kad į stogo lango paviršių sklistų šilto oro srautas, neleidžiantis susidaryti kondensatui. Jei įrengiama palangė, tarp jos ir stogo lango turėtų būti tarpas, kad šiltas oras galėtų laisvai cirkuliuoti.

Stoglangiai Fakro – kokybė, individualumas ir nauda vartotojui

2005-10-24

Jau įpratome stebėti atgyjančias namų pastoges, prestižiniai butai, įrengti palėpėse, irgi tapo kasdienybe. Tačiau ir tokioje, rodos, visiškai įprastoje srityje kaip palėpių erdvės apšvietimas išsiskiria įvairūs vartotojų poreikiai, architektų sprendimai ir pačių stogų konstrukcinės ar vizualiosios estetinės ypatybės. Kiekvienu atveju reikia individualaus sprendimo. Todėl Lietuvos rinkoje jau senai žinoma stoglangių gamintoja Fakro savo produkcija pirmiausia orientuojasi į klientų poreikius, derina juos su aukščiausiais kokybės reikalavimais ir siūlo optimalias kainas.

Viena iš šios srities lyderių pasaulyje

Minėtieji trys rodikliai ir lėmė tai, kad Fakro šiuo metu yra viena iš stoglangių gamintojų lyderių pasaulyje − įmonės produkcija sudaro net 17 proc. viso pasaulio rinkos. Pradėjusi savo veiklą dar 1986 m. kaip nedidelės stalių dirbtuvės, nuo 1991 m. ji jau dirbo turėdama dabartinį pavadinimą ir iki šiol yra viena sparčiausiai besiplėtojančių Lenkijos įmonių.

Fakro grupę sudaro penkios įmonės Lenkijoje ir aštuonios antrinės įmonės kitose šalyse. Net 70 proc. visos produkcijos eksportuojama, gaminiai realizuojami per užsienio filialus ar tarpininkus daugelyje pasaulio šalių.

Ekologiška ir kokybiška

Pagrindinė medžiaga, naudojama gaminant Fakro stoglangius – pušies mediena. Tai nuo seno žinoma ekologiška ir saugi žaliava, tiekiama daugiausia iš Lenkijos bei Šiaurės Europos šalių, kuriose stengiamasi išlaikyti gamtos balansą. Fakro stoglangiai paneigia visus klaidingus stereotipus apie lenkišką produkciją – įmonė turi turbūt visus įmanomus aukščiausią kokybę liudijančius prestižinius sertifikatus, tokius kaip prestižinių sertifikavimo institutų „IFT Rosenheim“ ar „Cekal Paris“. Pasaulinį pripažinimą pirmiausia leido pasiekti aukščiausia gaminamos produkcijos kokybė, kuriai įmonėje skiriamas išskirtinis dėmesys. Visus Europos standartus atitinkanti kokybės kontrolė yra neatskiriama gamybos proceso dalis. Nuosavoje įmonės laboratorijoje atliekama daugiau nei septyniasdešimt bandymų – kai kokybė taip kontroliuojama, galima ne tik panaikinti išryškėjusius gaminio defektus, bet ir nuolat tobulinti gamybos procesą bei gerinti produktų ypatybes.

Patikimos technologijos

Fakro stoglangių ilgaamžiškumą bei patvarumą užtikrina naudojamos moderniausios medžio apdirbimo technologijos bei aukščiausios rūšies žaliava.

Stogo lango gera termoizoliacija užtikrinama vieną iš vidinių stiklo paviršių padengiant žemos emisijos danga – sidabro ir kitų metalų miltelių sluoksniu, atspindinčiu šilumą. Patalpų saugumą užtikrina padidinto atsparumo ypač ilgaamžiai grūdinti stiklai.

Vartotojui siūlomas komfortas

Šiuolaikinės statybų technologijos suteikia ypač gerą pastatų sandarumą, tačiau būtent dėl to atsiranda tinkamos patalpų ventiliacijos problema – blogai ventiliuojant gali susidaryti vandens garų kondensatas. Todėl Fakro stoglangiuose įmontuotos orlaidės, užtikrinančios, kad, kiek į patalpą patenka gryno oro, reguliuojama nuolat, net ir tada, kai langas uždarytas. Fakro stogo lango orlaidė dėl specialios oro cirkuliavimo kanalo konstrukcijos išsiskiria puikiomis filtravimo ir akustikos ypatybėmis, o įmontuota staktoje nesumažina langų ploto.

Naujausias produktas

Pakeliami ir apverčiami Fakro stoglangiai „FPP preSelect“ – naujos kartos stoglangiai, kuriuose įdiegta naujoviška atidarymo sistema. Tai dviejų nepriklausomų varstymo būdų funkcija – stogo langas gali būti atidaromas stumiant apie ašį ties stoglangio viduriu (apverčiant) arba pakeliant į viršų. Pakėlimo metu stogo langas gali būti fiksuojamas norimoje pozicijoje nuo 0° iki 35° kampu. Šiame stoglangyje įmontuota moderni apkaustų sistema, užtikrinanti visišką varčios stabilumą varstant bei fiksuojant. Naujieji stoglangiai sukurti maksimaliam vartotojo komfortui užtikrinti – vietoje dviejų atidaryti skirtų rankenų čia įtaisyta viena, varčios apačioje, o jau atidaryto stogo lango varstymo būdą galima lengvai pakeisti staktos šone esančiu jungikliu. Stoglangio apačioje įmontuota rankena leidžia lengvai naudoti langą, neatsižvelgiant į montavimo aukštį. Rankenos konstrukcija turi tris fiksuojamąsias padėtis, todėl galima ir mikroventiliacija bei papildomas vėdinimas. Dėl specialios vyrių konstrukcijos stogo langą galima palikti pravirą nesibaiminant dėl saugumo. Stoglangyje įmontuota efektyvi orlaidė užtikrina, kad į patalpas pateks optimalus gryno oro kiekis, nes oro laidumas gali būti lengvai reguliuojamas pagal individualius poreikius.

Sprendimų gausa išrankiausiam vartotojui

Fakro Kompanijos tikslas – net ir išrankiausiam vartotojui pasiūlyti tinkamą stoglangio sprendimą. Į JAV rinką žengiančiai įmonei susidūrus su visiškai priešingais nei Europoje amerikiečių lūkesčiais, Fakro specialiai perprojektavo bei pagamino visai kitokio pobūdžio langus. Vienas iš specifinių sprendimų – pagal vienos iš Europos šalių standartus gaminamas termoizoliacinis evakuacijos langas su dvejopo atidarymo sistema ir ypač dideliu lango pakėlimo kampu. Šios ypatybės leidžia pakelti langą 40° arba 68° kampu (tada atidarytas stogo langas būnantiems patalpoje žmonėms neužstoja išorės vaizdo). Dėl didelių stoglangio matmenų galima, jei reikia, be vargo išlipti ant stogo arba, iškilus pavojui, evakuoti iš patalpos net didesnius objektus. Fakro gamina ir mažesnius termoizoliacinius stoglangius, skirtus išlipti ant stogo, kurių pagrindinis privalumas – langai atidaromi į šoną (kaip durys), todėl pro juos galima be vargo judėti.

Norintiesiems pro savo palėpės langą matyti ne tik vertikalią, bet ir horizontalią panoramą, Fakro siūlo L formos stoglangius, montuojamus vertikalioje sienoje derinant kartu su bet kurios kitos konstrukcijos stoglangiais. Tokio tipo stoglangiai atveria puikų aplinkos vaizdą bei praleidžia daug daugiau šviesos į patalpą. Šiuos bei kitus Fakro stogo langus įmanoma grupuoti arba montuoti į kompleksines sistemas – visa tai vartotojo individualių poreikių išraiška. Be standartinių sprendimų, ši įmonė gali pasiūlyti ir individualių, netipinių matmenų, formų ir spalvų stoglangių. Fakro stoglangių gausa bei įvairovė, išskirtinės pasirinkimo galimybės, aukščiausia kokybė ir optimalios kainos atspindi įmonės tikslą – užtikrinti, kad vartotojas justų maksimalų komfortą.

Parengta pagal Fakro Sp. z o.o. medžiagą
Naujienos, akcijos
Montavimo instrukcijos
Straipsniai, brošiūros
Medžiagų palyginimas
Sertifikatai
© STOGDENGIAI.LT 2004-2012